• Orosz Luca, Kiss Máté, Praznovszky Pál, Tótik Simon, Trombitás Anna, Réti Anna, Réti Péter, Bódis Máté, Fertig Dávid, Tóth Imi
"B" csapat
  • Trombitás Balázs, Kiss Csenge, Tóth Péter, Török Csongor, Kiss Csongor, Bögi Levente, Ignác Rajmond, Bardon Bence, Kiss Virág, Tótik Loretta

Beszámoló:

Veszprém rendezte az Unihoki U13 Bajnokság 2. fordulóját 6 csapat résztételével. A nap során összesen 9 mérkőzést bonyolított le a szervező gárda.
Az első forduló során jó formát mutatott a hazaiak „A” csapata, kérdés volt, hogy meg tudták-e őrizni azt a jó formát és a többi csapat mennyit tudott készülni ellenük.
Az első mérkőzést a Lizards „B” csapata kezdte az SzPK kicsit foghíjas csapata ellen. Jól indult a mérkőzés a hazaiak számára, az első félidőben tudták tartani a lépést a komáromi gyerekekkel, így 2-2-vel fordultak. A második félidőben azonban javult az SzPK védekezése és végül magabiztosan szerezték meg a győzelmet, 4-2-es eredménnyel.
A második mérkőzésen a budaörsi BDSE ellen lépett pályára a Lizards „A” gárdája. A vendégek szerezték meg az első gólt, de ez annyira felébresztette a gyíkokat, hogy a mérkőzés során aztán több gólt nem is engedtek a Kesjár Iskola csapatának. A hazaiak erős tempót diktáltak, jól passzolgattak, küzdöttek, amit erőnlétben sem bírt a végéig a BDSE csapata, így egy sima 1-15-ös Lizards siker lett a végeredmény.
A harmadik mérkőzésen mutatkozott be az eddig még pályára nem lépő Ares és Vajda White Sharks csapata. A cápák nem akarták a végére hagyni a döntést és a kezdéssel padlóra is küldték ellenfelüket. Az időmérő még csak 29 másodpercet számlált a játékidőből, mikor már 0-2-t mutatott az eredményjelző. Az eredmény nem volt kérdéses, csak a gólarány. A második félidőre már kicsit visszavett a tempóból a Vajda csapata és kezdte rendezni sorait az Ares is, de így is 0-14 lett a végeredmény.
Az első félidőben még úgy nézett ki, hogy szoros összecsapást látunk az SzPK és a BDSE között, mivel 15 perc játék után 1 gól volt a különbség a komáromi csapat javára. De ahogy az első mérkőzésükön, úgy most is meg tudták pörgetni a második félidőt az SzPK-sok és végül egy magabiztos 10-4-es eredménnyel hozták a meccset.
Az első fordulóban egy góllal tudott nyerni a Lizards „B” csapata az Ares ellen, most az volt a cél, hogy ne az utolsó pillanatban dőljön el a mérkőzés. Ezt sikerült is megvalósítani. Már az első félidő végén 4 gólos hazai előnnyel cseréltek térfelet a csapatok. Kis izgalmat csak az okozott, hogy két kiállítást is sikerült a hazaiaknak szerezniük a rutintalanság miatt, de dicséretükre legyen mondva, hogy ez nem vetette vissza a csapatot és a 30. perc végére 5 gólos előnyre tudtak szert tenni. A végeredmény 3-8.
Következett a nap rangadója a Vajda WS és a Lizards „A” között. A gyíkok nagyon jól kezdték a mérkőzést, az első félidőben az történt a pályán, amit ők szerettek volna. Magabiztos 2-6-os hazai vezetésnél jött el a játékrész vége. A második félidőben nagyon hátradőlt a Lizards csapata, nem számítottak arra, hogy a cápáknak sem kell a szomszédba menni küzdeni akarásért. A vajdás gyerekek rendre vezették az eredményes akciókat és a félidő második felére egy gólosra sorvasztották a hátrányukat. Ekkor azonban a hazai csapat időt kért, rendezték a soraikat. Sikerült is még egy gólt szerezniük és okos játékkal az így kialakított kétgólos előnyt megtartva beállítani az 5-7-es végeredményt.
A következő mérkőzés még fordulatosabbra sikeredett a BDSE és a Lizards „B” között. A gyíkok kezdték jobban a mérkőzést. Jól sikerültek a támadásaik és védekezésben is koncentráltak nagyon, ennek köszönhették, hogy 4-6-ra vezettek a játékrész végén. A második félidőre aztán elfogyott a lendület, a vendégek először kiegyenlítettek, majd sikerült nekik előnyt szerezni. Olyan lendülettel álltak fel a padlóról, hogy a végére, a fejben teljesen széteső gyíkokat, végül 11-7-re győzték le.
Most pihenhetett a hazai szurkoló közönség, két vendégcsapat között folyt a csata a következő mérkőzésen. Az SzPK és a Vajda párharca nem hozott akkora küzdelmet, mint amilyet esetleg várhattunk. Ez talán annak köszönhető, hogy a komáromi gyerekek hamarabb fáradtak el a nap során játszott harmadik mérkőzésük alatt. A White Sharks gárdája okosan játszva szerezte meg a győzelmet, egy pillanatig sem hagyva kétséget afelől, hogy ezen a mérkőzésen melyik csapat neve mellett lesz több szerzett gól a jegyzőkönyvben. Jobb fizikumuknak köszönhetően végül 9-3-as eredménnyel zárták a napot.
Utolsó mérkőzésnek maradt az Ares és a Lizards „A” csapatának mérkőzése. A gyíkok első számú csapata ezt a meccset már arra használta, hogy gyakoroljanak egy-két taktikai elemet. A győzelem nem forgott veszélyben így belefért az is, hogy az edzők variálták a sorokat és feladatokat adtak a gyerekeknek, milyen kombinációból kell gólt szerezniük. Jó volt látni, ahogy betartva az utasításokat egyre másra születtek a szebbnél szebb gólok. Az első félidőben még sikerült a vendégeknek egy becsületgólt szerezni, de így is végül 15-1-re diadalmaskodott az eddig veretlen Lizards „A” csapata.

Köszönjük a szervezőknek a gördülékeny lebonyolítást és gratulálok az idősebb Lizards játékosoknak a játékvezetői munkában nyújtott teljesítményükhöz. Nagyon jó, hogy nem riadnak vissza a feladattól és felkészülten teljesítenek egy ilyen nagy kihívást. Dicséretes, hogy az egyesület nem csak a játékos képzésre figyel oda, de tudja, hogy jó játékvezetés is kell az élvezetes mérkőzésekhez. Ehhez az út pedig az ilyen lehetőségek megragadásán keresztül vezet.